אסטרטגיה

אחד האתגרים המרכזיים של הנהלת החברה ובעליה הינה היכולת להתוות את דרך הפעולה של החברה בטווח הרחוק ובטווח היותר קרוב, ההתמודדות היום יומית עם אתגרי החברה הרבה פעמים מסיתה את תשומת הלב מבניית אסטרטגי ת פעולה ובאילו אזורי צמיחה על החברה להשקיע.

מטרת האסטרטגיה הינה להתוות כיוונים לחברה תוך לקיחת בחשבון את הנתונים העלולים להשפיע על תהליך קבלת החלטות

נושא האסטרטגיה קיבל מפנה ומשמעות חדשים נוכח המציאות המשתנה שאנו חווים כיום. הצורך בשינויים במהירות על מנת לייצר התאמות לסביבה העסקית החדשה הינה כורח שלא היה קיים בעבר.
מציאות זאת יוצרת מצבי משבר ושינויים אשר מחייבים בניית תוכנית עבודה המושתת על אלמנטים של מנע, מזעור נזקים על מנת שהחברה תוכל להמשיך מאותה נקודה הלאה. לא ניתן להתעלם כי קיימים אלמנטים של משברים שאינם בשליטה פנימית אלא תולדה של גורמים חיצוניים )הצפות, רעידות אדמה, מלחמות, מגפות וכ׳ו(.
תחומים אילו נבחנים על ידי "דרגות" תוך שילוב של ניסיון וידע של עשרות שנים ומקרים בהם נדרש לתת פתרונות יצירתיים לאירועי קיצון. 

משברים איום או מנוע צמיחה והתחדשות

משבר מאופיין כנקודות כשל אשר עלולות לאיים על שרידותה של החברה ויציבותה העסקית

המשבר יכול לנבוע מאירועים חיצוניים ו/או פנימיים אשר מפרים את האיזונים הקיימים. חלק מהמשברים ניתן היה לצפות ו/או להתרחש אותם קודם ואינם גזירה של כוח עליון.
גדולתה של מערכת לניהול משברים הינה ביכולתה לנטר מצבי משבר עתידיים, ולהיערך לקראתם ולמזער את הנזקים שעלולים להגרם לארגון כתוצאה מכך. את המשבר צריך לנהל. לרוב ישנם חתכים המאפיינים משברים:

כל אלה אשר עשויים לגרום בסופו של דבר לאירועים לצאת משליטה וליצור משבר עסקי . משברים הם חלק מהווית העולם ויש להתייחס אליהם כאירועים שיתרחשו מעת לעת ללא כל התראה או אזהרה שהיא ," הקורונה ", רעידות אדמה ושריפות. המשברים מביאים עיתים חורבן והרס אולם מנגד יוצרים התחדשות והזדמנויות שלא היו קודם לכן.
הטבע האנושי יצר מנגנוני הישרדות אשר מאפשרים לתחזק את האני של האדם ובמישור העסקי מציב כלים המחדשים חדשות לבקרים כלים הנותנים מענה שברור לכולם שהוא נכון כאן ועכשיו ואינו פתרון קסם לאירוע/ משבר הבא.

ה"קורונה" , יצרה מקצועות שלא היו קיימים קודם לכן ושינתה למיליוני אנשים שינויים באורחות חייהם ולחלק מהחברות פשוט להעלם.

 זה קורה בחברות ותיקות ועתירות ניסיון על אחת כמה וכמה על חברות צעירות הנמצאות בשלבים ראשונים של התבססות.
חוסנה של חברה יוצר את הצורך להיעזר בגורמים חיצוניים בהכרה כי אין בידיה את כל מידע, ניסיון לטפל באירועי קיצון בהבנה כי משברים הינם אירועים שמתרחשים ויתרחשו גם בעתיד .

מלאו פרטים אחזור אליכם בהקדם :)