חברות משפחתיות

ניהולה של חברה משפחתית הינה מורכבת מעצם חיבורם של מערכת טעונה רגשית וכלכלית. כל אלה מובלים על ידי צפיות מקצועיות מצד בני המשפחה והצורך לשמירה על הרמוניה איזונים בין המשפחה לבין חברה לרבות עובדיה השכירים.

כדי ליצר את מערכת האיזונים נדרשות הגדרות אשר יתקבלו תוך כדי הבנות והסכמות מלוות על ידי גורם מקצועי אשר מכוון ומנתב את התהליך ואת מערכת האיזונים, אותן הגדרות לוקחות בחשבון את הרגישויות הייחודיות הקיימות ומאפיינות החברות המשפחתיות.

החברות המשפחתיות מתמודדות היום בשלל מורכבויות בשינויים הקיימים בסביבה העסקית המשתנה מחד ומאידך מהרגישות הקיימת בתהליכי שינוי מתחייבים מתוך הסביבה המשפחתית. האתגרים המשפחתיים מורכבים ונוגעים לכישוריהם המקצועיים והאישיים של בני המשפחה בנקודות הניהול בחברה, מהי הזיקה הנכונה ביניהם ובין מנהלים שכירים אחרים בארגון. 
החברה המשפחתית ניצבת גם מול אתגרים הייחודיים רק לה, מהו מנגנון השכר שיקבלו בני המשפחה? מה התגמול של אילו המצויים מחוץ לחברה? איך יתקבלו החלטות בשלב הקריטי הנוגע למעבר בין דורי אחר פרישת דור המייסדים.
שלל הפתרונות הקיימים אינו אחיד ומחייב הכרת המתחים הפנימיים בתוך המשפחה מול הבנה רחבה של פעילותה העסקית.

דרגות מעורבת בחברות משפחתיות מזה שלושים שנים עם שלל פתרונות הנתפרים למידותיה של החברה המשפחתית ונגזרת מהתרבות הקיימת בה ובאופן בה משרטטים את עתידה תוך הסכמה משותפת.

גולת הכותרת של שרטוט המתאר העתידי של החברה הינה האמנה המשפחתית המקיפה את כל אותן סוגיות שיבטיחו את עתידה של החברה שוך שמירה על האיזונים הנדרשים. 

מקצת הפתרונות שדרגות נותנת בהם מענה מקצועי ומלווה את החברה בתהליך עד ההגעה לתוצאה המיוחלת ובעלת ניסיון מוכח ומוצלח בהם :

למידע נוסף על התהליכים

חברות משפחתיות

חברות משפחתיות קיימות משחר ההיסטוריה ויחד עם זאת המאתגרות ביותר בשל המורכבות הקיימת לשם תפעולן השוטף. השנויים בגישות ובצפיות של הדור הצעיר מול השמרנות של

קרא עוד »

מכירות ושירות לקוחות

מחלקת המכירות ושירות הלקוחות שלצידה הינם מליבת פעילותה של כל חברה כלכלית. תפקידה של מחלקת המכירות לייצר את הפעולות הנדרשות על מנת להוציא לפועל באמצעים

קרא עוד »

ארגון ושיטות

פעילותה של חברה מתאיפיינת בהוצאת מטרותיה אל הפועל . תהליכים אילו יוצרים מעורבות והתגיסות של כל העובדים למען אותה מטרה החל מהנהלת החברה שהציבה את

קרא עוד »

שכר תגמול ומה שבינהם

דרגות ייעוץ עסקי מחבר: אילן בראון – מנכ"ל דרגות C. תאריך: 18.7.17 לאור חוסר הבהירות, עמימות, הבנה , הקיימים ראוי לתת את משנתי. .

קרא עוד »

אבא, אני עוד אחזור – אד"י

דרגות ייעוץ עסקי מחבר: אילן בראון – מנכ"ל דרגות C.תאריך: 05.09.2021 בני הסתכל לי ישירות בעיניים ואמר: "אבא, אני אחזור".עד לפני מספר שנים, החיים התנהלו במסלולם הרגיל. בית, עבודה,

קרא עוד »

מלאו פרטים אחזור אליכם בהקדם :)